PC stranky

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Hardware požadavky

Ultimatní drtička Hardware

Když firma Crytek odtajnila minimalní požadavky na tuto hru lecketrým herním maniakům bylo jasné ,že jejich počítač nebude vyjímka. Na samé dno si sáhnou i graficke karty jako Geforce 8800GT...
Je asi zbytečné nějak zeširoka rozmazávat, jak úžasně Crysis vypadá. Vždyť právě na tom je postavena reklamní kampaň a tím směrem mířil veškerý hype. Postřehy začínají zejména u toho, že jsem osobně čekal víc. Asi hnán všemi těmi sliby, doufal jsem, že bude Crysis vypadat jako skutečnost. V některých momentech sice máte ten pocit, ale jsou chvíle, kdy si říkáte, že to autoři trochu odflákli, například v hned úvodním filmečku s letadlem. Nicméně většina lidí asi bude poté, co hru prvně uvidí v pohybu v DirectX 10 módu na velmi vysoké detaily a se vším/AA na maximum, valit oči a hlásat, že takovou grafiku ve hrách ještě nikdy neviděla.
Naprosto dokonalé jsou postavy, jejich tváře a animace. Teď už chápu, proč je v titulcích na prvním místě uveden režisér (director). Crysis mají k filmu skutečně blízko. A hlavním tahounem jsou právě dokonalé obličeje. K tomu si připočítejte vynikající hudbu, která vás naprosto vtáhne a naladí na věci následující. Zapomenout se nedá ani na in-game příběhové animace, které strčí veškerou konkurenci do kapsy a někdy jsem měl pocit, že jsou snad předrenderované.
Jediná slabina je u textur skal, ale to už je čisté hnidopišství. Na zadek vás posadí některé detaily. Například si takhle sedím za stromem v džungli, ani nedutám, protože je kolem mě spousta nepřátel a najednou přede mnou poskočí kámen. Že je to šutr jsem si myslel do té doby, než jsem si uvědomil, že je to jen žába, která používá mimikry. No řekněte, není tohle už trochu sebemrskačství, piplat se s žábou, kterou ani většina hráčů neobjeví, protože splývá s okolím?
Co vás ale dostane ještě více, je fyzika a její vliv na hratelnost. Je sice škoda, že ne všechny budovy jsou zničitelné a ne všechny stromy se dají pokácet, ale to je daň za vytvoření zábavných herních situací. Na fyzice můžete dokonce postavit svůj průchod hrou. Díky vašim schopnostem je možné zvedat i velmi těžké předměty a s nimi zabíjet korejské vojáky. Zbraně vlastně ani nejsou potřeba.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.